
upplands väsby
upplands väsby
Tillfälle – Grekisk kolgrill restaurang i toppskick med bästa läge!
Nu finns chansen att ta över en otroligt fin grekisk kolgrill restaurang med toppläge i norra förort. Restaurangen är belägen precis vid centrum ingången, vilket ger ett naturligt flöde av kunder och hög synlighet.
Gott om sittplatser både inomhus och utomhus
Stora panoramafönster** mot gatan som ger fantastisk exponering
Fullständiga alkoholtillstånd - öppet till
Separat entré – möjlighet till sena öppettider
Maskinpark i toppskick – effektivt planerad för att hantera stora volymer
Ingen leasing – alla maskiner och inventarier ingår
Ej bunden till nuvarande koncept – köparen kan byta inriktning, men ett snarlikt koncept ska presenteras och godkännas av hyresvärden
En perfekt möjlighet för dig som vill driva en välutrustad restaurang i ett starkt läge med beprövad kundström. Inga renovationer behöver göras eller investeras i, här är det bara att behärska konceptet och att köra vidare. Anledningen till försäljningen är att ena partnern vill flytta till annan ort.
Nu kommer också Åhlens outlet in i centrumet som kommer dra mer folk.
Kontakta för mer information och visning, endast seriösa förfrågningar. Var vänlig och stör inte personalen.
Yta: 177 kvm plus 28 kvm lager
Pris: 2 595 000kr
Omsättning: ca 7 500 000 kr per år.
Hyresgaranti kan komma att begäras.
Kontakt:
Nextor Group AB
George Kashou
George@nextor.se
073-722 72 42
Karta
