Rörelse, Butik, Kontor

Märsta

Bruksarea
64 kvm
Pris
650 000 kr
Hyra
10 720 kr/mån
Adress
Frisörsalong - Märsta

Rörelse, Butik, Kontor

Märsta

Bruksarea
64 kvm
Pris
650 000 kr
Hyra
10 720 kr/mån
Adress
Frisörsalong - Märsta

Frisörsalong till salu i Märsta med mycket gott renommé och lång historik. Här finns en väletablerad verksamhet med trogen kundkrets och ett starkt rykte i området, vilket ger en stabil grund att bygga vidare på.

Salongen har dessutom mycket höga kundbetyg med ett snitt på 4,9 av 5 baserat på cirka 750 Google-recensioner, vilket tydligt speglar kundnöjdheten och kvaliteten i verksamheten.

Lokalen är fräsch, välskött och i mycket gott skick, vilket gör att du kan ta över och komma igång direkt utan större investeringar. Läget i Märsta är attraktivt med bra synlighet och god tillgänglighet för kunder.

Hyran är mycket förmånlig och ligger på cirka 10 000 kr per månad, vilket skapar goda möjligheter till lönsam drift. Det finns även potential att öka intäkterna ytterligare genom att hyra ut frisörstolar till andra frisörer.

Detta är ett utmärkt tillfälle för dig som vill starta eget eller ta över en redan fungerande verksamhet med mycket goda förutsättningar.

Kontakta vid seriöst intresse för mer information och visning.


Fakta
Yta: 64 kvm
Hyra: 10 720 kr/mån + moms.
Fastighetsskatt: 935 kr/mån + moms.
Pris: 650 000 kr
Hyresgaranti kan komma att begäras


Förmedlas av Nextor Group AB
George Kashou
george@nextor.se
0737227242

Yta
64 kvm
Hyra
10 720 kr/mån
Pris
650 000 kr
Karta
Mäklare
George Kashou
Ansvarig Mäklare
Intresseanmälan
Du har nu denna länk i ditt urklipp!